Екстер'єр

ландшафт з виноградом

автор Василик Василь

Декоративний город — ділянка з грядками строгої форми, на яких вирощують городину і декоративні рослини. Гряди звичайно мають бордюр з стриженого самшита. Сукупність гряд створює візерунок (зазвичай симетричний). Доріжки в декоративному городі зазвичай прямі, вкриті гравієм. Вперше такого типу квітники з’явились у Франції.
Рабатка — квіткова грядка, що має форму полоси шириною зазичай від 0,5-1,0-1,25м (іноді ширше), а довжина 4-8 м і більше. Різновид партера. При цьому довжина рабатки повинна бути більшою за її ширину не менше ніж в три рази. Поверхня її завжди рівна, лише злегка піднесена до центру, щоб не було застою води. Якщо передбачається, що у рабатки буде односторонній огляд, то різновисокі рослини розташовують на ній «східцями», якщо ж у рабатки буде двосторонній огляд, то самі високі рослини розташовують в центрі. Рабатки з багаторічними рослинами використовують як рамку квітник, розміщують уздовж доріжок або будівель.
Альпійська гірка, або альпіна?рій — ділянка, на якій вирощують рослини, характерні для альпійського і субальпійського пояса, а також рослини-літофіти. Зазвичай в середині альпійської гірки встановлюють великий камінь, що символізує гірську вершину, навколо нього розміщують камені меншого розміру, між ними висаджують рослини. Іноді для альпійськіх гірок використовують не лише гірські, але й інші рослини, схожі на гірські.
01 02 03 04 05 06Залишити відповідь