Ландшафт

Монастириська

автор Василик Василь

Монастириська — місто в Тернопільській області. Адміністративний центр Монастириського району. До Монастириськ приєднано село Підгородне (раніше — Фільварки), хутори Березівка та Дубовиця.
Клімат помірно-континентальний. Середньорічна темперетура повітря +7,3?С, безморозний період триває 160–165 днів. Опадів випадає 520–600 мм на рік. Сума температур, вищих від 10?С, коливається віл 2500?С до 2700?С. Місто належить до району «теплого Поділля», де весна настає на два тижні раніше, ніж на решті території Тернопільської області.
Найпоширенішими ґрунтами є ясно-сірі опідзолені. Вони сформувалися на лісах і лісоподібних суглинках під лісовою рослинністю. Вміст гумусу невеликий — 1,3%-1,8%. Ці ґрунти мають кислу реакцію, тому для підвищення їхньої родючості необхідне вапнування, внесення органічних і мінеральних добрив.
На околицях міста виявлено археологічні знахідки трипільської культури (IV–III тисячоліття до нашої ери) та бронзового віку (ІІ тисячоліття до нашої ери). З часів Київської Русі на території Монастириської міської ради збереглися залишки валів трьох городищ.
Шайда 01 Шайда 02 Шайда 03 Шайда 04Залишити відповідь