Екстер'єр

наша перша

автор Василик Василь

Черепиця чи натуральна черепиця (також дахівка) — вид будівельних покрівельних матеріалів. Історія керамічної черепиці нараховує кілька тисячоліть. Нею крили дахи вже в Давніх Римі та Греції. Відносно нещодавно, у 1844 році, в Німеччині Адольфом Крохером била розроблена технологія цементно-пісчаної черепиці та налагоджена перша линія з її виготовлення. Залежно від вигляду покриття, черепиця буває натуральна (без додаткового покриття), ангобована або глазурована.
Ангоб — це змішана з водою порошкоподібна глина, в яку додані різні мінеральні речовини, що дають при випаленні відповідні кольори і відтінки. Ангоб мав широке поширення в античному керамічному виробництві.
Глазур — склоподібна маса, що містить оксиди металів, яку наносять на поверхню заготовки черепиці перед випаленням. При високих температурах глазур (полива) твердне, утворюючи глянсовий захисний шар по всій поверхні черепиці.
Переваги і недоліки черепиці:
Переваги черепиці — довговічність, вогнестійкість, водонепроникність, морозостійкість, екологічність, малі експлуатаційні витрати (не вимагає періодичних фарбувань), не нагромаджує статичної напруги, інертна до біологічної дії, термін служби більше 100 років.
Недоліки — крихкість і порівняно велика вага; покрівля з черепиці повинна мати крутий схил (більш 22…25°) для стоку води інакше потребує додадкового гідроізоляційного шару знизу.
151 152 153 154 155 156 157Залишити відповідь